10 Gru

Niby zwykła, ale niezwykła…  

Rano 13 sierpnia wyszedłem do ołtarza, aby odprawić Mszę św. W pierwszej ławce zauważyłem kilka osób ubranych w uniformy amerykańskich weteranów. Odruchowo spojrzałem na kartkę z intencjami mszy św. i odczytałem: „Polish President Lech Kaczyński and his wife Maria”. Co więcej, ci weterani, nie tylko zamówili Mszę św. ale także przynieśli fotografię pary prezydenckiej i postawili w kościele przed bukietem kwiatów.

Z ogromnym wzruszeniem sprawowałem Mszę św. Myślałem o tragicznie zmarłej parze prezydenckiej i innych ofiarach katastrofy smoleńskiej. Myślałem także o weteranach, stojących przy ołtarzu. Z miłości do ojczyzny gotowi byli oddać swoje życie a dziś dali tak piękny przykład szacunku dla tych, którzy tak wiele zrobili dla swojej Ojczyzny. Pod koniec Mszy podszedłem do nich i podziękowałem im za modlitwę i piękną postawę w obliczu tragedii, która dotyka innych.

Po Mszy św. pomyślałem jak wiele mogliby się od nich nauczyć, niektórzy polscy, zdziczali politycy, którzy niczym nie ryzykowali dla Ojczyzny a dziś nie potrafią uszanować pamięci zmarłych, którzy gotowi byli oddać swoje życie za Ojczyznę, za Polskę.

Kurier Plus, 2010

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *