21 paź

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 X .2017 r.

Ponieważ po Paradzie miał miejsce koncert w Central Park, stąd też poczęstunek, jaki zwykle miał miejsce w naszej parafii został przeniesiony na 22 października. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 Komitet Parady Pułaskiego zaprasza wszystkich do sali pod kościołem na przyjęcie związane z Parada.

W niedzielę, 15 października o godz. 15:00, w konkatedrze św. Józefa była celebrowana Msza Dziedzictwa Polskiego. Głównym celebransem i kaznodzieją był Metropolita lwowski ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Nasza wspólnota bardzo pięknie się zaprezentowała przez Ligę Morską, Towarzystwo Najświętszego Serca Jezusowego, Komitet Parady Pułaskiego i licznych wiernych. Serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

Miesiąc październik, to miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 10:30. Zaś w dni powszednie nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane o godz. 19:00. Serdecznie zapraszam.

W niedzielę 29 października Towarzystwo Najświętszego Serca Jezusowego organizuje pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy. Serdecznie zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. Informacje o biletach można uzyskać u członków Towarzystwa.

W niedzielę 29 października Kółka Różańcowe z Maspeth i Ozone Park oraz Wspólnota Dobrego Samarytanina i Nowojorski Klub Podróżnika organizują pielgrzymkę w intencji naszych zmarłych do Sanktuarium Maryjnego „Our Lady of the Island” na Long Island. Adres: 258 Eastport-Manor Rd, Manorville, NY 11949 , Eastport. Z Long Island Expy bierzemy zjazd 70 na drogę 111 /około 1- 2km będzie zjazd do Sanktuarium/. Dojazd własnymi samochodami.

Porządek pielgrzymki:

14:00 – Msza św. na wzgórzu przy figurze Matki Bożej Patronki wyspy Long Island

Po Mszy program poświęcony zmarłym.

15:30 – Procesja różnicowa na Wzgórzu Różańcowym w intencji zmarłych.

16:30 – Nabożeństwo zaduszkowe na stacjach drogi krzyżowej w intencji zmarłych.

Listopad jest tradycyjnym miesiącem modlitwy w intencji zmarłych. Możemy złożyć koperty wypominkowe z imionami naszych, a których będziemy się modlić w listopadzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie sprzątają kościół i pomagają w jego dekoracji oraz dbają o ogród przykościelny.

Ogłoszenia parafialne są zamieszczane na stronie internetowej: ryszardkoper.com.pl w sekcji Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *