3 lip

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia – 17 niedziela zwykła – 26 lipca 2020r.

 1.W niedzielę, 26 lipca w kościele św. Stanisława BiM będą odprawione dwie msze św. w języku polskim o godz. 9:00 i godz. 11:00

2. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.

3. Zwolnienie od uczestnictwa we Mszy św. obowiązuje do odwołania. Jeśli nie przyjdziemy do kościoła na Mszę św. to jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we mszy św. transmisyjnej.

4.Serdecznie dziękuję osobom, które dbały o porządek w kościele i na zewnątrz.

5.Msze św. w dni powszednie odprawiane są w języku angielskim w kościele Narodzenia NMP o godz. 9:00. Po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 12:00.

6.Spowiedź w kościele św. Stanisława BiM pół godziny przed Mszą św. w kościele Narodzenia NMP w sobotę od godz. 4:00 do 5:00 PM.

7. Jubileusz Polskiej Szkoły

Drogi Przyjacielu Szkoły

W obecnym  2020 roku Polska Szkoła im świętej Faustyny w Ozone Park obchodzi wspaniały jubileusz 50-lecia istnienia. Wrota szkoły istniejącej przy parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park, która nosiła również nazwę patrona Parafii zostały otwarte dzięki staraniem osób, które rozumiały jak istotne jest zachowanie polskiej kultury języka wśród najmłodszego pokolenia Polaków.  W roku otwarcia szkoły istniały tylko 3 oddziały które liczyły około 40 uczniów. Wraz z rozwojem szkoły przybywało uczniów i nauczycieli. Pożar i odbudowa kościoła świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park stały się symbolem zmian w polskiej szkole. Z inicjatywy niestrudzonych rodziców oraz księży działających w Parafii, w lutym 1997 roku Polska Szkoła przybrała nowe imię: Polska Szkoła im Błogosławionej siostry Faustyny Kowalskiej, natomiast od 13 maja 2000 roku po kanonizacji Faustyny Kowalskiej nazwa szkoły do dziś brzmi Polska Szkoła im świ Faustyny w Ozon Park.                                       W obecnym roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza do szkoły 142 uczniów posiadamy 11 klas, a zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 10:00 do 14:00 i prowadzone są zgodnie z programem zatwierdzonym przez Centralne Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. Dzięki odpowiednio wykwalifikowanej kadrze nauczycieli Szkoła im świętej Faustyny przez wszystkie te lata realizuje cele naszej szkoły do których między innymi należą nauczanie języka polskiego, historii, geografii i zaznajomienie z polską kulturą, pielęgnowanie tradycji naszych ojców i przekazywanie jej młodemu pokoleniu, a także zaznajamianie z wkładem Polonii w życie Stanów Zjednoczonych.

Z tej okazji również zostanie opublikowany album jubileuszowy . Byłoby dla nas ogromnym zaszczytem gdyby wśród wielu życzeń znalazły się również życzenia od Panstwa dla naszej szkoły Liczymy, że nasze życzenia zostaną zrealizowane

Gold page $ 400.00
Silver page $ 350.00
Full page in color $ 300.00
Full page in black and white $ 200.00
Half page $ 100.00
Quarter page $   50.00

Wszystkie czeki należy wystawić na St Faustina’s Polish School. Prosimy o przesłanie do 30 lipca 2020 r. na adres 8100 Shore Front Pkwy Apt 6 B Rockaway Beach, NY 11693. Przygotowane życzenia lub reklamy mogą być wysyłane również : rochocka@aol.com.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za wsparcie i hojności.

.Z wyrazami szacunku

Renata Ochocka

Dyrektor szkoł

 

Ogłoszenia – 14 niedziela zwykła – 5 lipca 2020r.

 1.W niedzielę, 5 lipca w kościele św. Stanisława BiM będą odprawione dwie msze św. w języku polskim o godz. 9:30 i godz. 11:00

2.Wymogi sanitarne uczestnictwa we Mszy św.

Powinniśmy być w maskach w kościele i na zewnątrz.

Zachowujemy odległość między sobą 2 metrów z wyjątkiem rodziny.

Miejsca w ławkach są zaznaczone niebieską taśmą.

Kierunek poruszania się w kościele jest zaznaczony strzałkami.

Nie ma w kościele mszalików i śpiewników. Możemy przynieść własne.

Nie będzie procesyjnego wejścia do Mszy św.

Oprawa muzyczna ograniczona jest do organisty i kantora.

Nie będzie ministrantów

Nie przekazujemy sobie znaku pokoju przez podanie ręki lub pocałunek.

Nie trzymamy się za ręce w czasie modlitwy Ojcze nasz.

Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę.

Do Komunii podchodzimy główną nawą zachowując odległość 2 metry.

Kapłan nie będzie odchodził procesyjnie od ołtarza i nie będzie żegnał się z wiernymi.

Wychodząc z kościoła nie zatrzymujemy się grupach.

Kościoły będą odkażane środkami dezynfekcyjnymi.

Przy drzwiach kościoła są pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Prosimy korzystać z nich.

3. Zwolnienie od uczestnictwa we Mszy św. obowiązuje do odwołania. Jeśli nie przyjdziemy do kościoła na Mszę św. to jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we mszy św. transmisyjnej.

4.Serdecznie dziękuję osobom, które dbały o porządek w kościele i na zewnątrz.

5.Chciałem także serdecznie podziękować osobom, które w czasie mojej choroby wspierały mnie na różne sposoby- modlitwa, pożywienie, lekarstwa, witaminy itp.

6.Msze św. w dni powszednie odprawiane są w języku angielskim w kościele Narodzenia NMP o godz. 9:00. Po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 12:00.

7.Spowiedź w kościele św. Stanisława BiM pół godziny przed Mszą św. w kościele Narodzenia NMP w sobotę od godz. 4:00 do 5:00 PM.

8.Informacje video o zachowaniu środków bezpieczeństwa w czasie uczestnictwa we Mszy św.

 

 

9. Strona internetowa Polskiej Szkoły im św. Siostry Faustyny: http://www.swfaustynany.com/ogloszenia3.php 

10.Informacje o funkcjonowaniu całej nasze parafii znajdziemy na stronie: http://nativityststans.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *