118. Cóż mogłam więcej zrobić?

118. Cóż mogłam więcej zrobić?

Urodzona w Szwecji Jenny Lind należy do najwybitniejszych śpiewaczek. Gdy w roku 1850 przybyła z koncertami do Stanów Zjednoczonych w porcie nowojorskim czekał na nią prawie 40-sto tysięczny tłum. Będąc u szczytu sławy  zrezygnowała z występów na scenie i przyjęła posadę nauczycielki śpiewu w Królewskim Konserwatorium w Anglii. Ta decyzja wprawiła w zdumienie jej wielbicieli. Jamie Buckingham w książce „Power for Living” odpowiada na pytanie dlaczego to uczyniła. Pewnego wieczoru Jenny siedziała na schodach letniego domku nad morzem. Na kolanach miała otwartą Biblię i patrzyła na zachodzące słońce. Jej przyjaciel zadał jej wtedy pytanie: „Jenny, dlaczego porzuciłaś scenę?” Jenny dotykając Biblii powiedziała: „Kiedy zauważyłam, że zaczynam myśleć coraz mniej i mniej o Biblii, cóż mogłam wtedy zrobić innego?” Poczym wskazując głową na zachodzące słońce dodała: „Kiedy zauważyłam, że zaczynam coraz mniej i mniej myśleć o pięknie jak to, cóż mogłam więcej zrobić?”

Gdy Jenny zauważyła, że dotychczasowy styl życia odrywa ją od Biblii i piękna tego świata, który wskazuje na Stwórcę, zrezygnowała występów, aby nie zatracić najistotniejszych wartości życia.

 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86