241. Opłacone życie

241. Opłacone życie

Zespół P.O.D. nagrał piosenkę promującą film “Matrix – Reaktywacja”. Premiera tego najbardziej wyczekiwanego filmu roku odbyła się 15 maja 2003 r na festiwalu w Cannes. Film promuje piosenka “Sleeping Awake” grupy P.O.D. Nakręcono do niej wymowny teledysk, utrzymany w klimacie filmu. Oto muzycy zespołu stoją w jakimś pokoju, naprzeciw wielkiego lustra, ubrani w charakterystyczne czarne płaszcze i ciemne okulary. Pomieszczenie jest zadbane i czyste. Lustro oddziela dwa światy. W tym drugim także istnieją członkowie zespołu, są jednak ubrani “zwyczajnie” w bluzy i koszule, a miejsce, w którym grają, jest brudne i ciemne. Jednak to właśnie ten świat okazuje się być prawdziwym.

Teledysk do utworu “Sleeping Awake” miał premierę 13 maja – dwa dni przed oficjalną premierą filmu. 5 maja zespół wszedł do studia, gdzie rozpoczął pracę nad nową płytą. Nazwa zespołu P.O.D. to inicjały słów Payable On Death (“płatne w dniu śmierci”). Jest to rodzaj ubezpieczenia na życie, które w momencie śmierci ubezpieczonego zostaje wypłacone jego rodzinie. Jednak muzykom chodziło o coś innego. – Nazwa zespołu ma bardzo dużo wspólnego z naszymi poglądami, z wiarą w Boga. Chodzi nam o to, że nasze życie zostało już przez kogoś opłacone śmiercią, że wszystko to, co robimy zostało już odkupione. Jezus zapłacił ogromną cenę za nasze życie na Ziemi – tłumaczy Noah “Wuv” Bernando, perkusista P.O.D. (KAI).


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86