334. Rodzinne święta

334. Rodzinne święta

Anna Tomasik, sprzedawca z Gostycyna:

– 24 grudnia od rana do godziny 15.00 jestem w pracy, więc potrawy na wigilię przygotowuje mama. Do wigilijnej kolacji zasiada cała rodzina. Święta spędzamy, siedząc w domu i słuchając kolęd. Jest to okres, kiedy rodzina czy bliscy znajomi odwiedzają się wzajemnie. Święta są wspaniałym czasem. Osobiście bardzo je lubię. Szkoda tylko, że tak krótko trwają.

Hanna Galińska z Lipowej, studentka:
– Czeka nas wszystkich tradycyjna Wigilia. Zasiądziemy przy stole, na którym obowiązkowo będzie 12 potraw, w tym karp. Pomogę mamie w ich przygotowaniu. Boże Narodzenie to święta typowo rodzinne. Nie ma więc mowy o jakichś ekstrawagancjach albo dalekich wojażach. Zamierzam jednak odwiedzić rodzinę. Tę bliższą i dalszą.

Jadwiga Kamińska z Lubocienia:
– Już cieszę się na myśl, że zasiądziemy razem przy rodzinnym stole. Pięknie przystrojona choinka i wspólnie śpiewane kolędy – to wszystko są niepowtarzalne chwile i nie można ich spędzać inaczej, niż z rodziną.

                                                           (Wypowiedzi z prasy świątecznej, 2003 r.)


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86