342. Egzorcysta

342. Egzorcysta

Ewangeliczna scena wyrzucenia złego ducha nie jest tylko formą przypowieści, ale mówi o realnej rzeczywistości istnienia szatana. Potwierdzają to także przypadki opętania w dzisiejszych czasach. W roku 1970 nakręcono film „Egzorcysta”, który opowiada historię młodej dziewczyny opętanej przez ducha nieczystego. Film opiera się na autentycznym przypadku opętania czternastoletniego chłopca, który żył w Mt. Rainier, Maryland. W roku 1949 Newsweek opisuje to wydarzenie tymi słowami: „Obrazy, krzesła, łóżko chłopca nagle przesuwały się. Chłopiec nie mógł w nocy zasnąć. Po przewiezieniu go do szpitala, zaczął on bluźnić w starożytnych językach. Był bardzo agresywny, dlatego przypięto go pasami do łóżka. Niespodziewanie pojawiły się na jego ciele długie czerwone zadrapania”.

Chłopiec został uwolniony z szatańskiego opętania przez obrzędy egzorcyzmu, i obecnie żyje w Waszyngtonie.  Starszy kapłan, który odprawiał egzorcyzmy nad opętanym przyrzekł, że nigdy o tym nie będzie rozmawiał. I rzeczywiście zachował milczenie, a ci którzy go spotykali zauważyli ogromną zmianę w jego życiu.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86