347. Niewdzięczność

347. Niewdzięczność

Ralph Peters w artykule “Nasz zapomniany sprzymierzeniec” w amerykańskim dzienniku “New York Post” (grudzień 2003 r.) pisze: „Mimo poparcia, jakiego Polska udzieliła Stanom Zjednoczonym w wojnie z Irakiem, Waszyngton traktuje ją bez należnego jej uznania. Przypominając historyczne bohaterstwo Polaków i cynizm zachodnich potęg, Ralph Peters dochodzi do wniosku, że historia się powtarza”.

“Dzięki Janowi Sobieskiemu potęga turecka legła w gruzach a Europa obroniona została przed islamem” – pisze komentator “New York Post”.

“Mimo rozbiorów i tragicznych losów Polski, na które patrzył cały świat, Polacy nigdy się nie poddali. Zawsze walczyli o wolność i demokrację na wszystkich kontynentach. Wysłanie polskich wojsk do Iraku to, zdaniem autora artykułu, kolejny przykład bohaterstwa Polaków” – dodaje Ralph Peters.

Amerykański dziennikarz zastanawia się, co Polska otrzyma w zamian za poparcie Stanów Zjednoczonych. Ralph Peters dodaje, że Polska prosiła tylko o 47 milionów dolarów i nie dostała nic. Natomiast Turcy, którzy wycofali się z udziału w irackim konflikcie, dostaną ponad 2 miliardy dolarów, podobnie Pakistan i Jemen.

“Polacy dali Waszyngtonowi dowód przyjaźni i powinniśmy traktować ich z szacunkiem” – pisze Ralph Peters w dzienniku ” New York Post”.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86