363. Niebezpieczeństwo klonowania

363. Niebezpieczeństwo klonowania

„Sławomir Zagórski: Od sklonowania owieczki Dolly – do czego by zresztą nie doszło bez Pańskiego udziału – upłynęło ponad siedem lat. Jak Pan ocenia postępy w klonowaniu?

Prof. Keith Campbell: Odczuwam zarówno zadowolenie, jak i rozczarowanie. Zadowolenie, bo wciąż pojawiają się nowe możliwości stosowania tej techniki w medycynie, zaś rozczarowanie, gdy widzę, do jakiego stopnia niektórzy naukowcy i lekarze są owładnięci ideą powielania ludzi. Wydają się oni kompletnie nie przejmować tym, iż klonowanie ssaków jest wciąż bardzo mało wydajne [udaje się mniej więcej co setna próba – przyp. red.], oraz tym, że sklonowane zwierzęta rodzą się często z wadami, chorują i przedwcześnie umierają. Tymczasem ci ludzie – jakby ślepi na owe fakty – twierdzą, że i tak będą w ten sposób powoływać na świat dzieci”. (Gazeta wyborcza, 21 stycznia 2004 r.).


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86