391. Odcięta ręka

391. Odcięta ręka

Według starych podań u brzegów Irlandii miało miejsce takie zdarzenie. Pewnego dnia do brzegów Irlandii przybyli żeglarze z zamiarem skolonizowania wyspy. Dowódca floty ogłosił, że ten, kto pierwszy dotknie ręką lądu będzie panem wyspy. Kapitanem jednej z łodzi był O’Neil. Załoga łodzi z całych sił wiosłowała, aby jak najszybciej dotrzeć do brzegu. Jednak wysiłki zdały się na nic, gdyż przeciwne prądy skutecznie odpychały łódź od brzegu. Wtedy O’Neil porzucił wiosła, chwycił topór i obciął lewą rękę, którą rzucił na brzeg Irlandii. I tym sposobem jego ręka pierwsza dotknęła lądu i dzięki temu wziął wyspę w posiadanie.

Ta opowieść może być ilustracją słów Chrystusa: „Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu odetnij ją, lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami wejść do piekła w ogień nieugaszony”. Aby posiąść królestwo boże, musimy nieraz zmagać się ze złem aż do bólu odciętej ręki.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86