59. Rozterki Mandeli

59. Rozterki Mandeli

Nelson Mandela jako młody prawnik przeżywał rozterki życiowe. Nie był do końca przekonany, co powinien w życiu robić, aby je najpełniej wykorzystać. Zwierzył się z tego swojemu przyjacielowi, Hansowi Mullerowi, który patrzył na życie przez pryzmat interesu i pieniędzy. Pewnego dnia Muller spoglądając przez okno powiedział do Mandeli: „Nelson popatrz tam. Czy widzisz na ulicy tych zapędzonych ludzi? Za czym oni tak biegną? Dlaczego tak gorączkowo śpieszą się do pracy? Powiem ci; wszyscy, bez żadnego wyjątku pędzą za pieniędzmi i bogactwem. Ponieważ bogactwo i pieniądze są równoznaczne ze szczęściem. To jest to, co ty powinieneś wybrać, nic innego tylko pieniądze. Jeśli będziesz miał wystarczającą ilość pieniędzy, niczego więcej nie będziesz potrzebował do życia”.

Przyjdzie taki czas, kiedy nogi ustaną w biegu i okaże się, że za pieniądze nie kupimy tego czego najbardziej potrzebujemy. Człowiekowi nie wystarcza ulotna chwila szczęścia, która można czasami kupić za pieniądze.

 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer16684/public_html/ryszardkoper/wp-content/themes/rkoper/single-przyklad.php on line 86